Kim jesteśmy?

Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci.


Kilka słów o nas!


Jesteśmy grupą osób z niepełnosprawnościami, wolontariuszami, ludźmi z Opola i okolic, a przede wszystkim ludźmi, którzy są ciekawi i otwarci na innych ludzi. Jesteśmy różni, mamy odmienne światopoglądy, doświadczenia życiowe, upodobania muzyczne czy kulinarne, jednak łączy nas chęć działania na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami ze środowiskiem lokalnym.

Od czasu naszego powstania w 2007 roku wypiliśmy wspólnie wiele kaw i herbat, przeszliśmy wiele kilometrów podczas wycieczek, spędziliśmy godziny w miejscach kultury i rozrywki, odbywaliśmy liczne szkolenia i warsztaty, dzieliliśmy się swoimi sukcesami i szukali rozwiązań dla trapiących nas problemów.

W 2017 roku straciliśmy naszego Fundatora i przyjaciela, Adama Pieszczuka. Wielkiego człowieka w małym ciele, Żuczka, jak sam o sobie mówił. Adam był postacią nietuzinkową, społecznikiem, inicjatorem wielu przedsięwzięć związanych z osobami z niepełnosprawnościami w Opolu, propagatorem idei włączania osób z niepełnosprawnościami w życie społeczne, wspieraniu ich na rynku pracy oraz zmiany postawy u osób niepełnosprawnych (ale też zdrowych) z „przeżycia” na „życie”. Dzieło Adama jest kontynuowane, a każdy z nas wnosi coś swojego do tworu zwanego Fundacją Synergia.

To tyle o nas. Jeśli chciałbyś poznać nas bliżej, śledź wydarzenia na stronie oraz na naszym facebookowym profilu, a tam znajdziesz informacje gdzie się aktualnie spotykamy i co planujemy. Daj się poznać.